Osobisty budżet

osobisty budzet

Jeżeli masz wrażenie, że pieniądze same Ci się rozchodzą i że nie jesteś wstanie ich opanować, jeżeli Twoje wydatki nie równają się przychodom, jeżeli nie wystarcza Ci do końca miesiąca, lub wciąż nie jesteś w stanie nic oszczędzić pomimo iż nic właściwie nie kupujesz, ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Kurs Osobisty Budżet stworzony jest jako wstęp do zarządzania własnymi finansami. Jego celem jest danie Ci podstaw, dzięki którym:

  • wprowadzisz porządek w swoje finanse
  • zdobędziesz dokładne rozeznanie w swojej sytuacji finansowej
  • opanujesz swoje wydatki i przejmiesz nad nimi kontrolę

Gdy osiągniesz powyższe, finanse przestaną być dla Ciebie straszne i będziesz w stanie świadomie decydować jak ma wyglądać Twoja finansowa przyszłość - weźmiesz sprawy w swoje ręce. Ten kurs da Ci też narzędzia, dzięki którym będziesz mógł regularnie oceniać jak zmienia się Twoja sytuacja finansowa i będziesz mógł mierzyć swoje postępy.

Podczas kursu natkniesz się na różne pojęcia finansowe i księgowe, nie denerwuj się jednak - każde z nich jest dokładnie wyjaśnione. Wiele z nich zaczerpniętych jest z księgowości przedsiębiorstw, ale są one dopasowane tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały finanse osoby przywatnej.

Kurs Osobisty Budżet rozpoczniemy od stworzenia osobistego bilansu.